SRAM GX Eagle AXS – bez vadiem!

Dalīties

GX Eagle AXS – jaunums no SRAM – ir pagājuši tikai divi gadi, kopš amerikāņu groupset ražotājs SRAM prezentēja velosipēda transmisijas bezvadu komponentes ar indeksu AXS. Tikai divi gadi jaunajai sistēma, bet kompānija bezvadu tehnoloģiju piedāvā nedaudz vienkāršākiem – trešā līmeņa MTB groupset’iem.

Pati augstākā SRAM groupset līnijas ir X01 un XX1, un pēdējā skaitās par katra velobraucēja sapni, kamēr X01 ir nedaudz lētāks variants braucējiem, kuriem maks nav tik plašs, lai iegādātos XX1 groupset. Ja salīdzināt ekvivalentus Shimano MTB groupset’us, tad sanāk, ka XTR=XX1, bet XT=X01. Jūs jau droši vien sapratāt, ka trešais līmenis priekš Shimano nav nekas cits kā SLX. Vai varat iedomāties bezvadu Shimano SLX groupset? Skan ļoti labi!

Bezvadu SRAM GX Eagle AXS tehniskie parametri

GX Eagle AXS pārslēdzējs

Pats par sevi ir saprotams, ka trešais līmenis nozīmē lētāku materiālu izmantošanu, ko var pamanīt arī jaunajā bezvadu pārslēdzējā. Visvieglāk to salīdzināt ir ar kopējo svaru groupset’iem – ja GX Eagle AXS sasniedz 472 gramu atzīmi, tad vienu līmeni augstāks modelis (X01) sver tikai 364 gramus. Atšķirība ir diezgan ievērojama, bet bezvadu GX Eagle pārslēdzējs nav ražots priekš profesionāliem velobraucējiem un amatieriem, kuri vēlas ieekonomēt 100 gramus.

GX Eagle AXS roktura pārslēdzējs

Ja novērsīsim savu uzmanību no groupset svara, tad varam pamanīt uzlaboto pārslēdzēja ģeometriju, bezvadu sasaisti, servomotoru, litija jonu bateriju, paaugstinātas berzes mufte ar adatveida šipiem un aizsardzību no ārējās vides ietekmes IP X7. Īsāk sakot, visas augstākās tehnoloģijas tiek izmantotas šajā transmisijā, tās vienkārši ir “ietērptas” lētākā korpusā. Papildus tam, jaunie pārslēdzēji tiek aprīkoti ar speciāli aizsardzību kritienos – tā atslēdz servomotoru, lai nekas netiktu bojāts.

GX Eagle AXS baterija

No nosaukuma vien (SRAM GX Eagle AXS) vajadzētu būt skaidram, ka šeit būs 1×12 ātrumu sistēma. Ja kāds nezināja, par to dod zināt vārds “Eagle”. Kā patīkamu bonusu var uzskatīt to, ka jaunais pārslēdzējs ir pilnībā savietojams ar jau uzstādītajiem GX Eagle groupset’iem – runa iet par DUB klaņiem ar vienu zvaigzni, kaseti priekš XD uz 10-50 vai 10-32 zobiem un 12 ātrumu ķēdi. Protams, ka priekš gravel velosipēdiem jaunais groupsets arī derēs lieliski.

Bezvadu SRAM GX Eagle cenu politika

Nav nepieciešams iegādāties visu groupset’u uzreiz – pārdošanā būs pieejams gan pilns komplekts, gan arī tā atsevišķas detaļas, lai modernizētu jau sakomplektēto velosipēdu. Visa upgrade komplekta cena maksā ap 630 EUR, kura komplektā būs pats pārslēdzējs, rokturu pārslēdzējs (tas sver 68 gramus), akumulators, uzlādēšanas ierīce un citi sīkumi.

GX Eagle AXS upgrade komplekts

Bezvadu GX Eagle AXS ātrumu pārslēdzējs atsevišķi maksās 370 dolārus. Ja tāds cipars jums šķiet par traku, tad atgādināsim, ka AXS X01 pārslēdzējs maksā 500 dolārus, bet XX1 – visus 700. GX Eagle AXS gadījumā visu groupset var iegādāties par 100 dolāriem lētāk nekā XX1 pārslēdzēju. Laikam izdevīgi.

Kur iegādāties SRAM GX Eagle AXS

Latvijā tie vēl netiek piedāvāti, bet to var iegādāties ārzemēs, piemēram, vācu bike24.com piedāvā šo groupset komplektu par 629.39 EUR

Saistītie raksti

Elektroskūteris – izlasi, pirms iegādājies

Elektroskūteris (elektriskais skrejritenis) iekaro arvien lielāku popularitāti un šai...

Velosipēda ķēdes eļļošana un tīrīšana

Velosipēda dzīves ilgums un “veselība” lielākoties ir atkarīga no Jums. Pat pats profesionālākais transports nevarēs pats par sevi parūpēties, tāpēc īpašnieka uzdevums ir savlaicīgi nodrošināt dzelzs zirga detaļu apkopi. Vai vajag tīrīt transmisiju?

Shimano aprīkojums velosipēdiem, to klasifikācija un apraksts

Velosipēds, kā arī jebkura cita lieta, sastāv no komponentēm....

Velosipēda diska bremžu kluči – to veidi un īpašības

Bremžu kluči ir viena no vispieprasītākajām velosipēda rezerves daļām....

Velosipēda izvēle

Latvijas interneta dzīlēs var atrast rakstus, kuru tematika ir...

Velosipēda zādzība – viss, kas par to ir jāzina

Velosipēda zādzība mūsdienās diemžēl nav retums. It īpaši, ja...