Pabalsts elektrovelosipēda iegādei Spānijā

Dalīties

Santanderas (pilsēta Spānijas ziemeļos) administrācija nolēma veicināt iedzīvotāju pārsēšanos uz ekoloģiski tīru transporta veidu – šī mērķa sasniegšanai pilsētas administrācija ziņo, ka tiks piešķirts 350 eiro pabalsts katram pilsētas iedzīvotājam.

Pabalsts elektrovelosipēda iegādei Santanderā

Šai iniciatīvai pilsētas dome ir iebudžetējusi 75 tūkstošus eiro – ar to pietiek, lai nopirktu 215 elektriskos velosipēdus. Administrācija cer, ka šis solis veicinās iedzīvotājus izvēlēties transportu, kas nepiesārņos pilsētu, kā arī pilsētvide kļūs komfortablāka gan gājējiem, gan velosipēdistiem.

Pretendēt uz pabalstu var personas, kuras ir vecākas par 18 gadiem un kuras pabalsta programmas publicēšanas laikā pilsētā ir oficiāli nodzīvojuši ne mazāk par sešiem mēnešiem. Nopirkt elektrotransportu drīkst tikai vietējos veikalos – tādā veidā pilsētas valdība vēlas atbalstīt vietējos uzņēmējus. Neskaitot iepriekšminētos nosacījumus, jaunajam velosipēdam ir jāmaksā ne mazāk par 1500 eiro (bez PVN), un pirmos divus gadus to nedrīkstēs pārdot vai nodot citiem cilvēkiem.

Pabalsts elektrovelosipēda iegādei - elektrovelosipēdu noma

Pilsētas dome paziņoja par plāniem attīstīt veloinfrastruktūru – Santanderā uzstādīt aizvērtas velonovietnes, kurās varēs novietot 230 velosipēdus, kā arī attīstīt elektrovelosipēdu nomu. Tāpat pilsētas administrācija plāno aprīkot pilsētu ar nelielām “pieturām”, kurās var veikt velosipēda remontu bezmaksas – tajās būs pieejami skrūvgrieži, uzgriežņatslēgas, pumpji, manometri un instrumenti riepu uzstādīšanai un noņemšanai.

Pabalsts elektriskā transporta iegādei citur Eiropā

Pabalsts elektrovelosipēda iegādei

Londonā kravas elektrovelosipēdi ļoti strauji paliek arvien populārāki, un, pēc ekspertu viedokļa, drīzumā var kļūt par galveno kravas transportēšanas rīku. Analītiķi noskaidroja, ka kravas elektrovelosipēdi piegādes veic par 60 procentiem ātrāk nekā furgoni, kā arī tie retāk iekļūst avārijās un praktiski nekaitē klimatam.

Savukārt Francija plāno piešķirt iedzīvotājiem 2500 eiro pabalstu elektrovelosipēda iegādei. Lai to saņemtu, ir nepieciešams savu veco automobili nodot metāllūžņos. Šo iniciatīvu apstiprināja 11. aprīlī – ja Francijas Senāts nobalsos paršo likumprojektu, tad valsts kļūs par pirmo pasaulē, kas iedzīvotājiem piedāvās apmainīt veco automobili pret elektrisko velosipēdu.

Šis solis ir veikts kā daļa no Francijas stratēģijas cīņai pret klimata izmaiņām. Līdz 2030. gadam valsts plāno samazināt gāzu izmešus par 40%, salīdzinot ar to līmeni 1990. gadā.

Elektriskā transporta pabalsts Latvijā

Latvijā tiek īstenots likumprojekts, kas atbalstītu iedzīvotājus jaunu elektromobiļu un hibrīdauto iegādei. Jauna elektromobiļa iegādei tiks rosināts piešķirt 4500 eiro lielu grantu, bet lietota – 2250 eiro.

Saistītie raksti

Shimano aprīkojums velosipēdiem, to klasifikācija un apraksts

Velosipēds, kā arī jebkura cita lieta, sastāv no komponentēm....

Elektroskūteris – izlasi, pirms iegādājies

Elektroskūteris (elektriskais skrejritenis) iekaro arvien lielāku popularitāti un šai...

Velosipēda ķēdes eļļošana un tīrīšana

Velosipēda dzīves ilgums un “veselība” lielākoties ir atkarīga no Jums. Pat pats profesionālākais transports nevarēs pats par sevi parūpēties, tāpēc īpašnieka uzdevums ir savlaicīgi nodrošināt dzelzs zirga detaļu apkopi. Vai vajag tīrīt transmisiju?

Velosipēda diska bremžu kluči – to veidi un īpašības

Bremžu kluči ir viena no vispieprasītākajām velosipēda rezerves daļām....

Velosipēda izvēle

Latvijas interneta dzīlēs var atrast rakstus, kuru tematika ir...

Elektrovelosipēds – izvēle un padomi

Mūsdienās arvien vairāk cilvēku cenšas uzturēt aktīvu un veselīgu...