Park Tool instrumenti – viss, kas būs nepieciešams velosipēda remontam

Dalīties

Daudzi velobraucēji dod priekšroku apkopt savu velosipēdu patstāvīgi, kā arī viņiem ir jau kaut kāda pieredze velosipēda remontā un apkopē. Savukārt citi tikai plāno iemācīties vairāk par velosipēdu remontu un palēnām sāk komplektēt instrumentus. Tieši tāpēc mēs izveidojām sarakstu ar Park Tool instrumentiem, kas būs nepieciešami, lai apkoptu un remontētu velosipēdu mājas apstākļos.

Park Tool atsevišķas atslēgas

Park Tool atsevišķas atslēgas ar kustīgu galveni

Pirmajā vietā noteikti būs nepieciešamas atsevišķas atslēgas. Protams, ka mājas apstākļos mēs varētu izmantot arī multi-tool, bet lielākai ērtībai ir vērts iegādāties atsevišķas atslēgas. Piemēram, ar tādu atslēgu būs daudz vieglāk nofiksēt pudeles turētāju, kā aŗi sēdekļa stiprinājumus būs vieglāk pievilkt pateicoties lielākai svirai.

Park Tool ķēdes mērītājs

Park tool chain measure

Ķēdes mērītājs ir diezgan specifisks instruments, bet, pat ja neplānojat paši mainīt nolietoto ķēdi vai kaseti, ar šī instrumenta palīdzību laicīgi uzzināsiet, kad ķēde ir jāmaina. Laicīgi nomainot nolietotu ķēdi, var izvairīties no liekiem priekšējo zvaigžņu un kasetes bojājumiem.

Park Tool transmisijas instrumenti

Park Tool chain tool
Park Tool ķēdes izspiedējs (chain tool)

Ja vēlaties paši nomainīt velosipēda transmisijas elementus, būs nepieciešami vēl pāris specifiski instrumenti:

  • Centra ass atslēga – šo instrumentu vajag izvēlēties atkarībā no velosipēda centra ass tipa (tās ir atšķirīgas);
  • Lai nomainītu ķēdi, būs nepieciešams ķēdes izspiedējs, jo parasti jaunajām ķēdēm ir pāris lieki posmi, kas ir jānoņem pirms uzstādīšanas uz velosipēda;
  • Protams, ka būs nepieciešams kasetes noņēmējs. Šajā gadījumā tie būs uzreiz divi instrumenti – svira, lai novērstu kasetes kustēšanos un pašu atslēgu, lai noņemtu kaseti. Šo instrumentu bildi varat atrast zemāk.
Park Tool casette tools
Park Tool kasetes noņemšanas rīki

Kur iegādāties?

Park Tool toolbox

Šis ir minimālais “komplekts”, kas ir nepieciešams, lai apkoptu savu velosipēdu. Protams, ka noderīgi būtu iegādāties arī speciālus instrumentus riepas noņemšanai, bet šim mērķim var izmantot arī neasus priekšmetus, ko atradīsiet jebkurā mājsaimniecībā.

Izvēloties instrumentus, iesakām pirkt tikai kvalitatīvas preces, jo ar sliktiem instrumentiem var ne tikai sabojāt sev noskaņojumu, bet arī tava mīļotā velosipēda komponentes.

Tieši tāpēc iesakām izvēlēties amerikāņu brenda Park Tool instrumentus (kaut arī tie nav lēti). Tos Latvijā atrast nav tik viegli, vismaz mums izdevās atrast vienu interneta veikalu, kuri pārdod Park Tools instrumentus –

Hawaii.lv

Ārzemēs instrumentu klāsts ir krietni plašāks, es iesaku iegādāties no bike24.com (saite) – esmu no turienes sūtījis preces vismaz pārdesmit reizes un ne reizi negaidīju ilgāk par nedēļu, kamēr prece bija man rokās.

Saistītie raksti

Elektroskūteris – izlasi, pirms iegādājies

Elektroskūteris (elektriskais skrejritenis) iekaro arvien lielāku popularitāti un šai...

Velosipēda ķēdes eļļošana un tīrīšana

Velosipēda dzīves ilgums un “veselība” lielākoties ir atkarīga no Jums. Pat pats profesionālākais transports nevarēs pats par sevi parūpēties, tāpēc īpašnieka uzdevums ir savlaicīgi nodrošināt dzelzs zirga detaļu apkopi. Vai vajag tīrīt transmisiju?

Shimano aprīkojums velosipēdiem, to klasifikācija un apraksts

Velosipēds, kā arī jebkura cita lieta, sastāv no komponentēm....

Velosipēda diska bremžu kluči – to veidi un īpašības

Bremžu kluči ir viena no vispieprasītākajām velosipēda rezerves daļām....

Velosipēda izvēle

Latvijas interneta dzīlēs var atrast rakstus, kuru tematika ir...

Velosipēda zādzība – viss, kas par to ir jāzina

Velosipēda zādzība mūsdienās diemžēl nav retums. It īpaši, ja...