Pon.Bike Lietuvā ražos līdz 600 tūkstošiem velosipēdu gadā

Dalīties

Nīderlandes velosipēdu ražošanas kompānija Pon.Bike 2024. gadā Lietuvā, Ķēdaiņu brīvajā ekonomiskajā zonā atvērs jaunu velosipēdu ražotni, kurā pirmajos trīs gados strādās 300 darbinieki, bet turpmākajos – līdz 500 darbiniekiem. Ieguldīto investīciju apjoms netiek izpausts.

Ārzemju investīciju piesaistes aģentūra Investuok Lietuvoje ziņo, ka jaunās ražotnes jauda sasniegs 600 tūkstošus velosipēdu gadā.

Kāpēc Pon.bike izvēlējās Lietuvu?

Žaks Geizens, Pon.Bike sabiedrisko attiecību pārstāvis piebilst, ka izpētot dažādus variantus Centrālajā un Austumeiropā, kompānija izlēma, ka vislabākie nosacījumi velosipēdu ražošanai būs Lietuvā.

“Lietuva noteikti izceļas ar stabilitāti, biznesa vadīšanas vienkāršību, kā arī ar motivētu un kvalificētu darbaspēku. Ņemot vērā pēdējo laiku notikumus tirgū, lieliskā loģistikas sistēma, ko var piedāvāt Lietuva, bija ļoti svarīgs faktors izvēlē”, – ziņo Pon.Bike.

Pon.bike Santa Cruz

Ķēdaiņi atrodas valsts centrālajā daļā – pilsētai ir lieliska biznesa infrastruktūra, kā arī tā atrodas tuvu Kauņai – Lietuvas otrajai lielākajai pilsētai. 50 kilometru attālumā atrodas Kauņas lidosta, 145 kilometri ir līdz Viļņas lidostai un būs jāveic 220 kilometrus garš ceļš, lai nokļūtu līdz Klaipēdas ostai.

Nedaudz vairāk par Pon.bike

Kompānija iegulda arvien vairāk resursus Eiropā, lai nodrošinātu strauji augošo velosipēdu pieprasījumu, tajā pašā laikā uzturot vienkāršu un efektīvu loģistiku. Ražošanas uzsākšana ASV ir paredzēta 2022. gada otrajā pusē.

Ķēdaiņos tiks ražoti velosipēdu brendu Gazelle, Kalkhoff, Focus un Urban Arrow modeļi.

Pon.Bike tika dibināta Nīderlandē, 2011. gadā, un tajā strādā apmēram 2400 darbinieki. Kompānijai ir ražotne Nīderlandē, Dīrenē, kā arī pašreiz tiek būvēta ražotne Emštekā, Vācijā.

Pon.Bike nesen iegādājās Dorel Sports, kurai pieder Cannondale brends. Tādā veidā kompānija varēs palielināt savu apgrozījumu līdz 2,5 miljardiem ASV dolāru.

Pon.bike Cannondale

Pon.bike velosipēdu klāsts

Kompāniju var uzskatīt par vienu no pieciem vadošajiem līderiem velosipēdu industrijā visā pasaulē. Kompānijas segmentā ietilpst dažādu tipu velosipēdi – sākot ar downhill, beidzot ar pilsētas bagāžas pārvadāšanas velosipēdiem. Kompānijas portfolio ietilpst tādi premiāli velosipēdu brendi kā ne tikai iepriekšminētie Gazelle, Kalkhoff, Urban Arrow un Focus, bet arī Cervelo un Santa Cruz

Ņemot vērā salīdzinoši tuvo atrašanās vietu Latvijāi, jācer, ka šīs ražotnes atvēršana sniegs arī noteiktas priekšrocības Latvijas velobraucējiem.

Saistītie raksti

Elektroskūteris – izlasi, pirms iegādājies

Elektroskūteris (elektriskais skrejritenis) iekaro arvien lielāku popularitāti un šai...

Velosipēda ķēdes eļļošana un tīrīšana

Velosipēda dzīves ilgums un “veselība” lielākoties ir atkarīga no Jums. Pat pats profesionālākais transports nevarēs pats par sevi parūpēties, tāpēc īpašnieka uzdevums ir savlaicīgi nodrošināt dzelzs zirga detaļu apkopi. Vai vajag tīrīt transmisiju?

Shimano aprīkojums velosipēdiem, to klasifikācija un apraksts

Velosipēds, kā arī jebkura cita lieta, sastāv no komponentēm....

Velosipēda diska bremžu kluči – to veidi un īpašības

Bremžu kluči ir viena no vispieprasītākajām velosipēda rezerves daļām....

Velosipēda izvēle

Latvijas interneta dzīlēs var atrast rakstus, kuru tematika ir...

Velosipēda zādzība – viss, kas par to ir jāzina

Velosipēda zādzība mūsdienās diemžēl nav retums. It īpaši, ja...