Garmin Varia Radar aizmugurējais lukturis ar videoreģistratoru 

Dalīties

Pirms septiņiem gadiem tika prezentēts pirmais Garmin Varia Radar aizmugurējais velosipēda lukturis, kas brīdina velosipēdistu par automašīnām, kas tuvojas no aizmugures. Varia Radar jaunajā versijā tagad ir arī videokamera. 

Jaunais Varia RCT715 aizmugurējais lukturis ar radaru un kameru ir jāuzstāda uz sēdekļa trubas. Izmantojot bezvadu savienojumu tas pieslēdzas pie Garmin Edge velodatora vai arī viedā tālruņa un pulksteņa, uz kura ir uzstādīta Varia aplikācija. 

Garmin Varia darbības princips 

Radara impulsi, ko izmanto šī ierīce, atstarojas no transportlīdzekļiem, kas tuvojas no aizmugures. Kad modulis saņem atstarotos signālus, tas brīdina velosipēdistu par transporta tuvošanos – tiek dots skaņas signāls un uz velodatora/viedpulksteņa vai viedtālruņa aplikācijas pārslēdz indikatora krāsu. 

Garmin Varia izskats

Zaļais indikators ziņo par to, ka viss ir kārtībā, dzeltenais – tuvojas automobilis, bet savukārt sarkanais brīdina par to, ka automobilis brauc lielā ātrumā. 

Tāpat, pamanot transportlīdzekli aiz velosipēda, aizmugurējais lukturis sāks mirgot ātrāk, lai pastiprināti pievērstu transportlīdzekļa vadītāja uzmanību. 

Garmin Varia videoreģistrators 

Veloluktura 1080p/30 fps kamera nepārtraukti buferizē videoierakstu par notiekošo aiz velosipēda. Ja iebūvētais akselerometrs reģistrēs avārijas situāciju, tad ierakstītais video neilgi pirms incidenta tiks saglabāts SD tipa atmiņas kartē ar 16 GB ietilpību. Pēcāk šim video piekļuvi var saņemt izmantojot Varia aplikāciju.  

Videoreģistratora ieraksts

Atšķirībā no dažiem citiem produktiem, Varia RCT715 īpašnieki nevarēs skatīties video reāllaikā uz sava telefona. Esmu dzirdējis par gadījumiem, kad uz velosipēda stūres tiek uzstādīts telefons, kurā tiek pārraidīts ieraksts no aizmugures, tādā veidā telefonu izmantojot kā atpakaļskata spoguli. 

Citi Garmin Varia tehniskie dati 

Atkarībā no ieslēgtā luktura režīma, Garmin Varia RCT715 akumulators spēj strādāt līdz sešām stundām no vienas uzlādes reizes. 

Luktura svars ir 147 grami. Tas turpinās darboties pat tad, ja tas uz pusstundu nokļūs zem ūdens (dziļumā līdz 1 metram), jo tam ir ražots pēc IPX7 ūdensizturības standarta). 

Lukturim ir četri darbošanās režīmi. Piemēram, režīmā Steady (spilgtums – 20 lūmeni), tas spēs strādāt 4 stundas, bet Day Flash (65 lūmeni) – līdz 6 stundām. 

Varia RCT715 Radar Camera Tail Light oficiālajā ražotāja mājas lapā ir pieejama par 399,99 ASV dolāriem. 

Saistītie raksti

Elektroskūteris – izlasi, pirms iegādājies

Elektroskūteris (elektriskais skrejritenis) iekaro arvien lielāku popularitāti un šai...

Velosipēda ķēdes eļļošana un tīrīšana

Velosipēda dzīves ilgums un “veselība” lielākoties ir atkarīga no Jums. Pat pats profesionālākais transports nevarēs pats par sevi parūpēties, tāpēc īpašnieka uzdevums ir savlaicīgi nodrošināt dzelzs zirga detaļu apkopi. Vai vajag tīrīt transmisiju?

Shimano aprīkojums velosipēdiem, to klasifikācija un apraksts

Velosipēds, kā arī jebkura cita lieta, sastāv no komponentēm....

Velosipēda diska bremžu kluči – to veidi un īpašības

Bremžu kluči ir viena no vispieprasītākajām velosipēda rezerves daļām....

Velosipēda izvēle

Latvijas interneta dzīlēs var atrast rakstus, kuru tematika ir...

Velosipēda zādzība – viss, kas par to ir jāzina

Velosipēda zādzība mūsdienās diemžēl nav retums. It īpaši, ja...