Scope Atmoz – riepu spiediena regulēšana neapstājoties 

Dalīties

Jau izsenis ir zināms, ka pa līdzeniem ceļiem velosipēds labāk ripos ar riepām, kurās ir liels gaisa spiediens, bet nelīdzeniem – ar mīkstākām. Scope Atmoz sistēma sniedz iespēju velosipēdistiem neapstādoties mainīt riepu spiedienu abos virzienos. 

Ziņu aģentūras ieinteresējās par holandiešu Scope Cycling sistēmu pēc tam, kad UCI (The Union Cycliste Internationale) paziņoja, ka ļauj izmantot šo sistēmu 17. aprīļa Parīze – Rubē sacensībās. Ziemeļfrancijas sacensību trasē ir gan asfalta, gan bruģa posmi. 

Scope Atmoz stiprinājums

Scope Atmoz savietojamība un darbības princips

Kompānija Scope ziņo, ka Atmoz var savietot ar jebkuru 700c bezkameru riepu pāri. Sistēma sastāv no rauša formas moduļa (pa vienam uz katru riteni), kura abas puses aptver rata rumbu. Caur ventili un cauruli, kas ir novietota gar spici, no speciāla rezervuāra tiek padots saspiests gaiss. 

Scope Atmoz controls

Nospiežot pogu uz stūres (katram ratam ir sava poga), velosipēda braucējs var vai nu palielināt spiedienu riepās, vai arī samazināt to. Kaut arī sistēmā tiek izmantoti mehāniskie vārsti, tajā nav kompresora ar pievadu – viens no iemesliem, kāpēc UCI ļauj izmantot Scope Atmoz sistēmu. 

Riepu spiedienam var sekot līdzi dažādos velodatoros, kas ir pieslēgti pie Atmoz moduļiem izmantojot bezvadu saziņas sistēmu Bluetooth vai ANT+. Kompānija pagaidām vēl nav paziņojusi par ierīces svaru un piepumpēšanas/gaisa nolaišanas ciklus, kurus braucējs var veikt viena brauciena laikā. 

Scope Atmoz cena

Atmoz ir pati dārgākā (apmēram 4000 ASV dolāri), bet ne pirmā riepu spiediena kontrolēšanas sistēma, kas ir integrēta velosipēdā. 2012. gadā tika prezentēta Adaptrac sistēma, bet iepriekšējā gadā – Gravaa KAPS. 

Saistītie raksti

Elektroskūteris – izlasi, pirms iegādājies

Elektroskūteris (elektriskais skrejritenis) iekaro arvien lielāku popularitāti un šai...

Velosipēda ķēdes eļļošana un tīrīšana

Velosipēda dzīves ilgums un “veselība” lielākoties ir atkarīga no Jums. Pat pats profesionālākais transports nevarēs pats par sevi parūpēties, tāpēc īpašnieka uzdevums ir savlaicīgi nodrošināt dzelzs zirga detaļu apkopi. Vai vajag tīrīt transmisiju?

Shimano aprīkojums velosipēdiem, to klasifikācija un apraksts

Velosipēds, kā arī jebkura cita lieta, sastāv no komponentēm....

Velosipēda diska bremžu kluči – to veidi un īpašības

Bremžu kluči ir viena no vispieprasītākajām velosipēda rezerves daļām....

Velosipēda izvēle

Latvijas interneta dzīlēs var atrast rakstus, kuru tematika ir...

Velosipēda zādzība – viss, kas par to ir jāzina

Velosipēda zādzība mūsdienās diemžēl nav retums. It īpaši, ja...