Velosipēda sagatavošana sezonai

Diemžēl braukšana ar velosipēdu mūsu valstij ir sezonāls prieks, tāpēc ar aukstā laika iestāšanos divritenis dodas konservācijā un gaida siltāku laiku.

Velosipēda sagatavošana sezonai nav brūti paveicams process, bet tas ir nepieciešams. Ir jāatzīmē – jo kārtīgāk sagatavosiet velosipēdu, jo mazāk problēmu ar to būs nākotnē.

Sagatavošana sezonai

Velosipēda sagatavošana sezonai – priekšnosacījumi

Ja pēc sezonas velosipēdu kārtīgi nomazgāja, no kamerām izlaida gaisu, pārslēdzēju un bremžu troses tika atslābinātas, tas nozīmē, ka velosipēda sagatavošana neaizņems daudz laika. Velosipēdi, kas netiek glabāti speciālās somās, no sākuma jānoslauka ar sausu drānu, lai pa ziemu uzkrātie putekļi neiekļūtu mehānismos.

Velosipēda sagatavošana sezonai – process

Nākamais etaps – tā ir skrūvju pārbaude – apskatiet tās fiziski, kā arī to, vai tās ir pietiekoši cieši pievilktas. Uzmanīgi pārbaudiet bremžu stiprinājumus, sēdekļa trubu, riepu ekscentriskus un iznesumu skrūves.

Bremzes – tā kā šī velosipēda daļa atbild par drošību, šim procesam jāpievēršas ar maksimālu nopietnību. Ja pedāļi uz ziemu tika noņemti, skrūvējam tos cieši atpakaļ, pēc tam pārbaudām kādā stāvoklī ir bremžu spilveni (kluči), pieregulējam bremzes.

Pēc tam ir nepieciešams piepumpē riepas un ar manometru pārbaudiet spiedienu tajās.

Manometrs
Manometrs

Ja velosipēds tika uzglabāts atbilstošos apstākļos, tad tā sagatavošanas process jaunajai sezonai neaizņems daudz pūļu un laika. Viss ir daudz grūtāk tādā gadījumā, ja velosipēds sezonu nobeidzot netika nomazgāts un/vai to glabāja neatbilstošā vietā. Šādā gadījumā gan nāksies pasvīst. No sākuma kārtīgi nomazgājiet telefonu no dubļiem un putekļiem ar speciāliem mazgāšanas līdzekļiem. Ja tādu nav, izmantojiet parastu trauku mazgāšanas līdzekli. Mazgāt riteni vajag ļoti uzmanīgi – nedrīkst pieļaut, lai ūdens nokļūst mehānismos.

Reklāma

Ja velosipēds netika sagatavots konservācijai, smērvielas būs sacietējušas – to var atmazgāt ar benzīna vai petrolejas palīdzību. Pievērsiet īpašu uzmanību šīm detaļām:

  • Ātrumu pārslēdzēji
  • Kasetes
  • Bremžu sistēma

Kā pareizi saeļļot velosipēdu?

Pēdējais un ne mazāk svarīgs velosipēda sagatavošanas posms jaunajai sezonai ir atsevišķu tā mehānismu eļļošana. Šo procedūru rekomendē veikt pēc katras ziemas, pat tādos gadījumos, kad velosipēds tika uzglabāts tam labvēlīgos apstākļos. To var izdarīt jebkurā specializētā velosipēdu centrā vai ar paša spēkiem.

Ja nolēmāt eļļot pats, tad pirmkārt ir nepieciešams iegādāties speciālas smērvielas, vislabāk – šķidras eļļas vai aerosoli.

Velosipēda sagatavošana sezonai - eļļošana

Kādus velosipēda mehānismus nepieciešams eļļot?

Eļļojot velosipēdu, pievērsiet uzmanību:

  1. Dakša – vislabāk izmantot biezas eļļas.
  2. Centra ass (monobloks) – parasti tiek izmantota bieza eļļa. Izņēmums ir sporta velosipēdi – šajā gadījumā labāk izmantot šķidras konsistences vielu.
  3. Aizmugurējā rumba – regulāri piliniet rumbas mehānismā pāris piles šķidras eļļas.
  4. Ātrumi – nepieciešams smērēt tikai ar šķidrām eļļām reizi nedēļā.
  5. Ātrumu pārslēdzēji un bremžu sistēma – ar šķidru eļļu iepiliniet pāris pilienus trošu ieejas/izejas punktos.
  6. Ķēde – izmantojiet sintētisku, šķidru eļļu. Kā eļļot ķēdi, vairāk lasiet šeit – 
  7. Pedāļi – atvienojiet no velosipēda un kārtīgi notīriet ar drānu, izmērcētu petrolejā. Pēc tam apstrādājiet ar šķidru eļļu.

Pēc tam, kad esat izdarījis augstākminēto, notīriet riteni no netīrumiem un eļļas pārpalikumiem ar tīru drānu. Pēc tam nopulējiet velosipēda rāmi ar speciālu pulēšanas līdzekli. Ja velosipēds ir tikko sagatavots sezonai, nevajag ar to uzreiz braukt lielas distances. No sākuma novērtējiet velosipēda darbību, pārbaudiet ātrumus, bremzes un tikai pēc tam dodieties ceļā. Velosipēda sagatavošana sezonai ir veikta!

Ja neesat droši par to, ka pienācīgi spēsiet iekonservēt un sagatavot velosipēdu sezonai, vienmēr varat izmantot veloservisu pakalpojumus. Tiem vajadzētu būt pieejamiem katrā pilsētā, bet, piemēram, jūrmalniekiem, kas nedzīvo Vaivaru – Kauguru pusē, iespējams, vienīgā vieta, kur to varēs veikt ir Veloman blakus Lielupes Rimi.

Citi raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Līdzīgi raksti

Jaunākie raksti

Beacon – Strava drošības funkcija tagad ir pieejama bezmaksas

Ar Strava Beacon jūs varat atļaut sekot līdzi savai atrašanās vietai trīs cilvēkiem. Šī funkcija ir ļoti noderīga visiem – gan skrējējiem, gan gājējiem...

Velosipēda treniņi jebkurā vecumā – arī pēc 40, 50 un 60 gadiem

Rekomendācijas sasniegt maksimālus rezultātu velosipēda krēslā īsākajā iespējamā laika posmā ir aktuāli cilvēkiem, kuru ķermenim vēl ir... jaunības rezerves. Metabolisms ir ātrāks, ķermeņa reakcija...

Wahoo ELEMNT Bolt V2 ar krāsu ekrānu. 2021. gada modeļa izmaiņas

Tā vien šķiet, ka kompānija Wahoo prezentēja kompakto GPS velodatoru Bolt ar monohromu displeju par pievilcīgu cenu. Produkta mērķis bija lielas lietotāju bāzes piesaistīšana...

Vēlies saņemt paziņojumus par jauniem rakstiem?

Ievadi savu e-pastu un uzzini pirmais, kad tiks publicēts jauns raksts. Mēs nesūtīsim reklāmu.