Giant 2017. gada elektrovelosipēdu modeļi

Dalīties

Pazīstamais velosipēdu ražotājs Giant tāpat ražo augstas kvalitātes elektrovelosipēdus jau no 1990. gada! Giant elektrovelosipēdi ir pazīstami ar tām pašām labajām īpašībām, kā arī šīs pašas firmas parastie velosipēdi – jaunu tehnoloģiju un konstruktīvu risinājumu izmantošana.

2017. gadā kompānija Giant sāka ražot elektrovelosipēdus trīs sērijās – kalnu velosipēds Full E+, pilsētas velosipēds Quick E+ un šosejas velosipēds Road E+.

Giant HCT hibrīdtehnoloģija

Giant elektrovelosipēdi izmanto tā saucamo HCT hibrīdtehnoloģiju, kas bāzēta uz firmas Yamaha 500 vatu elektrodzinēja, rāmī iebūvēta 400 vai 500 Wh barošanas elementa, pedāļu sensora, kas reaģē uz piespiedienu un borta datora, no kura var kontrolēt visus sistēmas elementus.

Giant borta dators
Giant elektrovelosipēdu borta dators

Pievērsiet uzmanību, ka parastā motorizētā riteņa vietā kompānija izmanto dzinēju, kas izvietots centra ass mezglā. Šādi modeļi jau sen ir pazīstami, bet, tā kā lielākā daļa Latvijas velosipēdu tiek atvesti no Ķīnas, mēs tos sastopam diezgan reti. Šiem velosipēdiem ir gan plusi, gan mīnusi.

Giant elektrovelosipēda dzinējs
Giant elektrovelosipēdu dzinējs

Galvenais no plusiem ir velosipēda dinamikas saglabāšana, kas ir ļoti svarīgi sporta disciplīnām – ar motorizētu riteni šādu dinamiku sasniegt nav iespējams. Šajā gadījumā elektriskais dzinējs strādā kā asistents un uzņemās slodzi.

Elektrovelosipēdu modeļi

Kalnu elektrovelosipēdu klasē tiek piedāvāti elektriskie hardtail un full suspension (divi amortizatori) velosipēdi. Velosipēdi ir aprīkoti ar lielisko Shimano SLX komplektu, RockShox amortizatoriem un hidrauliskām diska bremzēm. Šis aprīkojums velosipēdam pievieno tikai pāris liekus kilogramus. Elektrovelosipēdi tiek ražoti ar dažādiem rāmja izmēriem un aprīkojumu. To cena ir no 4000 – 7000 eiro.

Šosejas elektrovelosipēdu klasē tiek piedāvāti modeļi, kas aprīkoti ar mūsdienīgām un progresīvām komplektējošām daļām. Mūsdienīgas diska bremzes, čempionu cienīgs aprīkojums un tikai neliels svara piaugums. Pieejams vairākās krāsās un ar dažādiem rāmja izmēriem – S, L un X. Svara ekonomijas dēļ pat uzstādīts ir mazāk jaudīgs dzinējs (250 vati), bet, pēc ražotāja domām, ar to ir vairāk nekā pietiekoši. Velosipēdam ir uzstādīts Shimano Tiagra aprīkojums un tā cena, atkarībā no komplektācijas, svārstās no 3000 – 5000 eiro.

Giant šosejas elektrovelosipēds Road E+
Giant šosejas elektrovelosipēds Road E+

Klasisko pilsētas elektrovelosipēdu klasē tiek piedāvāts diezgan interesants modelis, kas būs noderīga praktiski jebkuram velobraucējam. Pilnizmēra spārnu un bagāžnieka esamība šo velosipēdu ļaus tiešām izmantot kā ikdienas velosipēdu. Vienīgais, kas var apturēt no tā iegādes ir augstā cena. Bāzes komplektācijā tas maksā 3000 eiro, kaut arī aprīkojums te ir diezgan parasts – Shimano Deore.

Giant pilsētas elektrovelosipēds Quick E+
Giant pilsētas elektrovelosipēds Quick E+

Lūk šādus skaistus un mūsdienīgus elektrovelosipēdu modeļus patērētāju tirgum Giant prezentēja 2017. gadā. Visi modeļi ir vienādi aizraujoši, tiesa, tādu iegāde Latvijā var būt problemātiska – personīgi es Latvijas veikalos tādus vēl neesmu redzējis.

Latvijā šādus elektrovelosipēdus piedāvā viens internetveikals – Megawatt, kurā atrodami jau jaunāki, 2018. gada Explore modeļi, bet vairāk informācijas par modeļiem un to detalizētu aprakstu varat apskatīties ražotāja oficiālajā mājas lapā.

Saistītie raksti

Elektroskūteris – izlasi, pirms iegādājies

Elektroskūteris (elektriskais skrejritenis) iekaro arvien lielāku popularitāti un šai...

Velosipēda ķēdes eļļošana un tīrīšana

Velosipēda dzīves ilgums un “veselība” lielākoties ir atkarīga no Jums. Pat pats profesionālākais transports nevarēs pats par sevi parūpēties, tāpēc īpašnieka uzdevums ir savlaicīgi nodrošināt dzelzs zirga detaļu apkopi. Vai vajag tīrīt transmisiju?

Shimano aprīkojums velosipēdiem, to klasifikācija un apraksts

Velosipēds, kā arī jebkura cita lieta, sastāv no komponentēm....

Velosipēda diska bremžu kluči – to veidi un īpašības

Bremžu kluči ir viena no vispieprasītākajām velosipēda rezerves daļām....

Velosipēda izvēle

Latvijas interneta dzīlēs var atrast rakstus, kuru tematika ir...

Velosipēda zādzība – viss, kas par to ir jāzina

Velosipēda zādzība mūsdienās diemžēl nav retums. It īpaši, ja...