Elektroskūtera priekšrocības

Izmantojot velosipēdu lielas pilsētas apstākļos, tā lietotāji bieži saskarās ar problēmu – kur savu metāla zirgu glabāt? Ja dzīvoklī vēl var atvēlēt nedaudz vietas, lai glabātu velosipēdu, tad ofisā bieži vien šādas iespējas nav. 

Dažreiz var novietot velosipēdu kaut kur pie apsarga būdas vai stāvvietā, bet vienmēr būs kaut neliels uztraukums par tā drošību. Vēl sliktāk ir ar velosipēda pārvadāšanu sabiedriskajā transportā – šeit talkā nāk elektroskūtera priekšrocības.

Šādā gadījumā palīdzēs skūteris. Vidējais pārvietošanās ātrums uz skūtera atbilst skrienoša cilvēka ātrumam (7 – 10 km/h). Skūteri ir daudz vieglāk novietot ierobežotas platības telpās.

Elektroskūtera priekšrocības

Tāpat skūteris ir vienkāršāks par velosipēdu un bieži vien ir ērtāks pārvietojoties darba darīšanās.

Parastam skūterim ir viena galvenā problēma – pārvietošanās uz tā prasīs daudz vairāk spēka, nekā braucot ar parastu velosipēdu. Tam arī ir diezgan lieli ierobežojumi braucot pa dažādām ceļa virsmām. Fiziska slodze cilvēkam nav slikta, tāpēc vajadzētu priecāties par iespēju nodarboties ar fizkultūru, bet nevajag aizmirst to, ka, ja cilvēks dodas darba darīšanās, tad viņam nav vēlams atbraukt netīram un sasvīdušam. Tas var beigties ar apaukstēšanos, jo cilvēks atbrauc sasvīdis un sēžas savā darbavietā, kur ir kondicionieris vai blakus ir atvērts logs. Ir arī dažādi laika ierobežojumi – kaut arī uz skūtera pārvietoties sanāk ātrāk, nekā ar kājām, tomēr tas ir ilgāk nekā ar velosipēdu. Tāpat ir attāluma ierobežojumi – cilvēks, kurš nav braucis ar skūteri, varēs viegli nobraukt tikai 5 – 6 kilometrus, pēc tam jau viņš sāks nogurt. 

Kā risinājumu šīm problēmām var pamēģināt elektroskūteri. Šajā rakstā mēs aprakstījām, kā izvēlēties sev elektroskūteri.

Elektroskūtera priekšrocības – detalizēti

Atšķirībā no elektrovelosipēda, elektroskūterim ir krietni mazāks svars un tas ir daudz kompaktāks, kā arī lētāks. Par neslikta elektrovelosipēda cenu var iegādāties lielisku elektroskūteri.

Elektroskūteris var būt dažādas konstrukcijas – tiek atšķirti saliekamie un nesaliekamie modeli. Darba mērķim daudz racionālāk būs izmantot saliekamos elektroskūterus.

Reklāma

Elektroskūteris, tāpat kā elektrovelosipēds, var būt aprīkots ar motorizētu riteni vai atsevišķu elektrisko dzinēju. Elektriskais dzinējs padod griezes momentu uz riteni ar siksnas vai ķēdes palīdzību. Elektroskūteri var būt aprīkoti ar svina skābes vai litija jona akumulatoriem. To riteņi var būt pumpējami vai ražoti no mīksta plastikāta.

Elektroskūteris var būt aprīkots ar priekšējo un aizmugurējo amortizatoru. Lai izmantotu visas elektroskūtera priekšrocības, tad vislabāk izvēlēties modeli ar šādu aprīkojumu:

  1. Motorizēts ritenis (piegušam cilvēkam ne mazāk par 300 vatiem). Ja izvēlējāties elektrodzinēju, tad jāskatās, lai tam ir ķēdes pārnesums (un jauda ne mazāk par 500 vatiem).
  2. Litija-dzelzs fosfāta akumulators (lifers) ar ietilpību ne mazāk par 20 Ah un darba jaudu ne mazāku par 36V.
  3. Aizmugurējais un priekšējais amortizators.
  4. Plati, pumpējami riteņi. Latvijas ceļiem – tas, kas vajadzīgs.
  5. Svars ne lielāks par 20 kg. Tā tikai liekas, ka milzīgu skūteri, kurš sver 30kg var viegli pacelt ar vienu roku un iecelt vilcienā. Tomēr tas ir pieklāīgs svars un Jūs to neiecelsiet vilcienā bez piepūles, kā to rāda reklāmās.
  6. Der pievērst uzmanību iespējai uz skūtera uzstādīt ērtu krēslu un vai tam ir aizsargspārni.
  7. Labāk izvēlēties saliekamu rāmi.

Elektroskūteris daudzās lietās pārspēj parasto skūteri. Cilvēks, kurš nav fiziski labi sagatavots, mierīgi iztērēs visu elektroskūtera akumulatoru, un pēc tam jutīsies svaigs kā gurķītis.

Šī ierīce viegli ietilps automašīnas bagāžniekā, kā arī tam atradīsies vietu pat nelielā dzīvoklī. Latvijā elektroskūteru piedāvājums vēl nav tik plašs, bet dažus modeļus varat apskatīties Elektrum E-veikalā.

Braukt.lvhttps://braukt.lv
Velo entuziasts, interesē viss jaunais velopasaulē, sekoju līdzi velosportam. Ar velosipēdu pārvietojos kopš agras bērnības, šobrīd braucu ar pilnas amortizācijas velosipēdu,

Citi raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Līdzīgi raksti

Jaunākie raksti

Beacon – Strava drošības funkcija tagad ir pieejama bezmaksas

Ar Strava Beacon jūs varat atļaut sekot līdzi savai atrašanās vietai trīs cilvēkiem. Šī funkcija ir ļoti noderīga visiem – gan skrējējiem, gan gājējiem...

Velosipēda treniņi jebkurā vecumā – arī pēc 40, 50 un 60 gadiem

Rekomendācijas sasniegt maksimālus rezultātu velosipēda krēslā īsākajā iespējamā laika posmā ir aktuāli cilvēkiem, kuru ķermenim vēl ir... jaunības rezerves. Metabolisms ir ātrāks, ķermeņa reakcija...

Wahoo ELEMNT Bolt V2 ar krāsu ekrānu. 2021. gada modeļa izmaiņas

Tā vien šķiet, ka kompānija Wahoo prezentēja kompakto GPS velodatoru Bolt ar monohromu displeju par pievilcīgu cenu. Produkta mērķis bija lielas lietotāju bāzes piesaistīšana...

Vēlies saņemt paziņojumus par jauniem rakstiem?

Ievadi savu e-pastu un uzzini pirmais, kad tiks publicēts jauns raksts. Mēs nesūtīsim reklāmu.